Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

CWZS Zawisza

Stowarzyszenie Wioślarskie

Mistrzostwa Europy na ergometrze, Szczecin 2015

Siedem medali (złoty, cztery srebrne i dwa brązowe) mistrzostw Europy na ergometrze wioślarskim zdobyli w hali Azoty Arena Szczecin reprezentanci Polski. Rekord świata na dystansie 2000 m wynikiem 6.25 ustanowiła Ukrainka Olena Buriak. Rywalizowało 700 osób.

Z polskiej ekipy zwycięstwo odniósł w wadze lekkiej Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica). Trener kadry wioseł długich Wojciech Jankowski ocenił, że wszyscy zawodnicy brani pod uwagę do osady ósemki, uzyskali bardzo dobre rezultaty, poprawiając rekordy życiowe.

 Złoty medalista olimpijski z Pekinu (2008), czterokrotny mistrz świata w czwórce podwójnej Marek Kolbowicz, który pomagał przy organizacji zawodów podkreślił: „Ergometr uczy pokory, to wymagające urządzenie. Jest niezbędnym elementem sztuki wioślarskiej. Angażuje wszystkie partie mięśniowe”.

 Doświadczeni zawodnicy rywalizowali na dystansie 2000 m (walczono również o medale mistrzostw Polski), amatorzy i mundurowi na połowę krótszym. Startowali także sportowcy niepełnosprawni.

Źródło http://www.pztw.org.pl/

Rezultaty naszych zawodników można znaleźć na:

http://www.pztw.org.pl/files/Aktualnosci/MPS_2015.pdf

na zdjęciu Mateusz Kraska 

 fot. www.bydgostia.org.pl

 

 

Artykuł dodano  4 lutego 2015