Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

CWZS Zawisza

Stowarzyszenie Wioślarskie

Mistrzostwa Polski Seniorów 2015 ( Sławomir Kabat )

Piotr  Juszczak(Zawisza) wspólnie z Marcinem Brzezińskim (WTW Warszawa) zdobyli złoty medal mistrzostw Polski seniorów na jeziorze Malta w Poznaniu w wyścigu dwójek bez sternika. Regaty były jednocześnie eliminacją do kadry, do której powołania otrzymało pięciu zawiszan.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich postanowił uatrakcyjnić i podnieść poziom rozgrywanych Centralnych Wiosennych Regat Kwalifikacyjnych do kadry nadając im status Mistrzostw Polski w mniejszych typach łodzi; skiffach, dwójkach bez sternika, pozostałe konkurencje, w których zawodnicy będą walczyć o medale odbędą się w październiku. Czwórka zawiszan, którzy pływają w wiosłach długich w kadrze Wojciecha Jankowskiego i Jerzego Brońca startowała na tych zawodach w dwójkach bez sternika.

Mistrzem Polski została para Piotr Juszczak (Zawisza) – Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), która przepłynęła 2 km w 6.43,678,

 

 przed Wisłą Grudziądz 6.46,633 i LOTTO Bydgostia 6.49,040.

Na 4 miejscu finiszowali Krystian AranowskiMichał Szpakowski (obaj Zawisza) 6.50.813, a na 10 (2 miejsce w finale B) Karol Leszczyński (AZS Toruń) – Rafał Hejmej (Zawisza) 7.02,858. Trenerem klubowym bydgoszczan jest Grzegorz Dudziński.

Po regatach trener kadry wioseł długich Wojciech Jankowski ustalił skład, który przygotowywać się będzie do startu w Pucharze Świata w Bled (8-10 maja) i na Mistrzostwa Europy (29-31 maja) w Poznaniu.

Pewniakami w ósemce są zawodnicy, którzy przed rokiem zdobyli brązowy medal Mistrzostw Świata:

Piotr Juszczak, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, sternik Daniel Trojanowski.

O swój byt musi walczyć w czwórce bez sternika Rafał Hejmej. Na zgrupowanie do Wałcza selekcjoner powołał sześciu zawodników, z których w przyszłym tygodniu po trzech przejazdach kontrolnych pozostanie czwórka.

 

Sławomir Kabat

 

Wyniki Mistrzostw Polski znajdziecie klikajac na poniższy link:

 

http://eos.easiest.pl/page_results/details.php?url=../results_pdf/2014/20___18-04-2015___Mistrzostwa%20Polski%20Seniorow/