Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

CWZS Zawisza

Stowarzyszenie Wioślarskie

Konferencja prasowa - podsumowanie Mistrzostw Świata w Linz z udziałem Michała Szpakowskiego

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa z udziałem Mistrzów Świata i Medalistów Mistrzostw Świata z Linz, wśród których był również nasz Mistrz Michał Szpakowski. W spotkaniu uczestniczyli trenerzy, prezesi i wiceprezesi, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, pani poseł Ewa Kozanecka oraz inni dostojni goście.

Konferencja odbyła się w klubie Lotto Bydgostia.

Podczas konferencji mogliśmy dowiedzieć się między innymi jakie emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom zawodów podczas startów w Austrii.

Mistrzostwa Świata zakończone złotym medalem, wywalczonym przez męską czwórkę długą bez sternika, rozpoczynają dopiero przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020.

Michał Szpakowski przyznał, że przeczucie go nie myliło, bo zdawał sobie sprawę z tego, że „cały sezon pokazywali, że są w stanie walczyć o miejsca medalowe, łódka dobrze płynie i w zespole czuć spokój i realizują założenia”. Nie dziwi więc fakt, że doskonała forma i ciężka praca przekuła się w złoty kruszec pomimo mocnych osad przeciwników.

Michał Szpakowski zapytany o cel w przyszłym roku, otwarcie przyznał, że myśli o zdobyciu medalu igrzysk olimpijskich.

Czy osada naszego zawodnika znalazła złoty środek na wywalczenie medalowego miejsca na IO przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Niemniej jednak będziemy śledzić przygotowania i trzymać kciuki za naszego reprezentanta i jego złotą osadę.

 

Fot. Julia Kowacic 

 

Poniżej znajdą Państwo link do całej konferencji.

https://www.facebook.com/LOTTOBydgostia/videos/632715870585734/?comment_id=632751990582122&notif_id=1567522214576830&notif_t=video_reply

 

Artykuł dodano 03.09.2019